START   \  AKTUALNOŚCI

Hufcowa Akcja Szkoleniowa

Dodano:   2017.05.13
Czytelników:    316
   
 

Dnia 13 maja 2017 r. zuchy i harcerze z naszej szkoły wzięli udział w całodniowej Hufcowej Akcji Szkoleniowej – Podwolina 2017. Wędrując na trasie Podwolina – Warchoły – Borowina – Podwolina, uczestnicy akcji wykonywali zadania zarówno sprawnościowe, jak i takie, które miały im przybliżyć działalność Szarych Szeregów.                                                                                                                                          

Przejście po linie, kładce, skradanie się z kamuflażem (gałęzie), wykazanie się umiejętnością szycia (sakiewka), umiejętnością rozpoznawania i nazywania gatunków drzew, zbieranie kory brzozowej na ognisko, odczytywanie śladów i znaków, kodowanie wiadomości, nauka hymnu hufca, możliwość pobiegania w masce przeciwgazowej, sprawdzenie swojej celności (paintball), szukanie zakopanego skarbu przy pomocy wykrywacza metalu oraz odkopywanie go (nadspodziewana atrakcja), szukanie zaginionego podczas akcji ,,żołnierza”, a po jego odnalezieniu – udzielenie mu pierwszej pomocy to główne to główne punkty zorganizowanego szkolenia.

Długa, atrakcyjna trasa wzmogła apetyty, więc na gorący bigos skusiło się wielu ,,niejadków”. Po powrocie z trasy, młodsi uczestnicy ,,regenerowali” siły na placu zabaw. Hufcowa Akcja Szkoleniowa zakończyła się ogniskiem harcerskim i poczęstunkiem – kiełbaską z grilla. To był bardzo udany dzień dla zuchów i harcerzy z naszego niżańskiego hufca.

Przydatne odnośniki