Obchody Święta Konstytucji 3-go Maja

Dodano:   2017.05.03

3 Maja 2017 jak co roku w naszym mieście obchodzone były uroczystości związane ze Świętem Konstytucji 3-go Maja. W tym roku była to 22.6 rocznica uchwalenia, tegoż bardzo ważnego dokumentu, który regulował prawo,  wprowadzając ład do zanarchizowanych rządów magnaterii.

Obchody rozpoczęły się Mszą św. o godzinie 12 w Sanktuarium. Św. Józefa w intencji ojczyzny, następnie  później odbył się pochód pod pomnik  “Wdzięczności”, gdzie po wystąpieniu władz miasta i odczytaniu Apelu Pamięci nasze wojsko uczciło ich pamięć salwą honorową. Tradycyjnie pod pomnikiem zostały złożone kwiaty przez przedstawicieli władz, ugrupowań politycznych, przedszkoli i szkół. Naszą szkołę reprezentowali: Pani Dyrektor Katarzyna Ostojska, nauczyciele, uczniowie oraz reprezentujący ich przedstawiciele samorządu uczniowskiego Jakub Wolicki, Michalina Nicałek, Aleksandra Dul.

Na gruncie szkolnym obchody rocznicowe rozpoczęliśmy już we wtorek 25 kwietnia gazetką okolicznościową, umieszczoną obok pokoju nauczycielskiego, przygotowaną przez uczniów klasy 3 gimnazjum pod kierunkiem pana Andrzeja Bajka. Natomiast w piątek 28 kwietnia odbyła się audycja radiowa przygotowana przez uczniów klasy 2 gimnazjum pod kierunkiem pani Aleksandry Uchman. Ponadto w wielu klasach i na korytarzach przygotowano gazetki upamiętniające wydarzenia rocznicowe.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły udali się 4 maja w biało-czerwonym korowodzie pod pomnik “Wdzięczności”, aby uczestniczyć, w przeniesionych na ten dzień, obchodach Święta Flagi.

Oprac.

Aurelia Nosek